Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#netezési szokások

Tech hvg.hu

„Lehet, hogy nem csak te hívod a gyerekedet édesemnek” – a szülők harmada nem lát feladatot a gyerekek digitális felkészítésében

Közel kétszer annyi 7-8 éves gyereknek volt tavaly mobiltelefonja, mint 2017-ben – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) reprezentatív kutatásából. Ártalmakkal is hamar találkoznak a neten, de a felmérés biztató eredménye, hogy a szülők aktív érdeklődése gyerekeik online tevékenysége iránt mérhetően csökkenti a fiatalokra leselkedő online kockázatokat. A médiahatóság a kutatás nyomán megújította szülőknek szóló információs oldalát, a Gyerekaneten.hu-t, az oldal népszerűsítésére pedig kampányt indított.

Tech hvg.hu

Sok szám arról, hogy miket is kattintgat egész nap

Magyarország több tekintetben is élen jár a régióban abban, ahogy az emberek az internet és okostelefonjuk, tabletjük, számítógépük segítségével igyekeznek hétköznapjaikat egyszerűbbé és kényelmesebbé tenni – derül ki egy a Google megbízására készített friss kutatásból.

Tech hvg.hu

Mit milyen hosszan érdemes megírni a neten?

Facebookon a 40-80 karakterből álló szöveg kapja a legtöbb figyelmet a többiektől, egy e-mail esetében pedig a 28-39 karakteres tárgymező késztet leginkább megnyitásra.

Tech hvg.hu

Netező gyerekek: a szülők inkább a szemésztől tartanak, mint a cukrosbácsiktól

Fontos-e felügyelnünk gyermekeink internetes tevékenységét? Bár a magyarok többsége szerint a kérdésre igen a válasz, a gyakorlatban leginkább csak a 30 és 40 év közötti szülők fordítanak energiát az online ellenőrzésre. A magyar szülők nem szívesen kémkednek gyermekeik után, ehelyett a meggyőzésben hisznek, és leginkább csemetéik egészségét féltik a sok számítógépezés okozta károsodásoktól. A Barátikör közösségi oldal legfrissebb felmérése a szülői felügyeletről kérdezte a magyar lakosságot.